| imihaistoian a întrebat:

Cine se ocupa cu bolile de ficat? Hepatologu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Hepatologul daca e hepatolog. Daca nu, un gastroenterolog se va descurca de minune.
In orasele in care n-ai de nici unii, consulta un internist.
Oricum, daca nu e urgenta consulta doctorul de familie, va sti unde sa te trimita. (oricum ai nevoie de trimitere)
Sanatate

3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Da, hepatologul care este specialist in hepatologie.

| cacababa a răspuns:

Ar trebui saintrebi medicul de familie si daca nu iti spune poti sa cauti pe internet www.hepatologie.com