| bogdan_5147 a întrebat:

Cine stie o cura de slabit simpla si care da randament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu există cură de slăbire ușoară, trebuie să înveți să mănânci.
O alimentație săracă în calorii, fructe și legume proaspete, lactate și brânzeturi degresate, cereale și pâine integrală, ceaiuri depurative, carne slabă de pasăre-pește-vită, etc. și multă mișcare (ideal este practicarea unui sport sau exerciții fizice zilnic).
Pa, pa.

| EUSIATIT a răspuns:

Cure de slabit doar sa consulti un nutriutionist si sa poti face ce spune el daca nu apeleaza la ceaiuri pastile etc.

| anacolda a răspuns:

Nu exista cura de slabit simpla. Trebuie nutritionist. Uite aici o carte, dar nu stiu daca este buna. Oricum, foamea ti-o ametesti mancand seminte de dovleac si alune de padure.
http://bijuteriieftine.blogspot.ro/2014/02/carti-interesante.html