| loveiseverything a întrebat:

Cipralex interactioneaza cu Ibalgin(ibuprofen)? ...Am inceput de ieri tratamentul cu cipralex, si azi dimineata m-am trezit cu o durere de cap asa ca am luat o pastila de ibalgin. Sa sar peste doza de cipralex azi si sa iau maine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu interactioneaza. Si daca sari peste o doza de antibiotic, trebuie sa reiei tratamentul de la inceput, cu alt antibiotic mai puternic.

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Brigaela):

Cipralex este antidepresiv, nu antibiotic! cred ca te-ai gandit la ciprinol happy

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Brigaela):

Cipralex este antidepresiv, nu interactioneaza cu ibuprofenul! sa nu sari peste nicio doza, ia exact asa cum ti-a prescris medicul! in primele doua saptamani de la inceperea tratamentului cu cipralex poti simti dureri de cap, ameteli, dar acestea vor trece odata cu continuarea tratamentului!
multa sanatate iti doresc! happy

| Brigaela a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Corect, am facut o confuzie, imi cer scuze. Ai dreptate, am citit gresit.

Abh
| Abh a răspuns:

Sub nici o forma nu intrerupe tratamentul cu antibiotic. Nu e cazul!