| GumitzaXD a întrebat:

CITI PANA LA FINAL:Buna, Numele meu este Paula Sabrina(sely)si am o problema:La mine trebuie sa vina o verisoara de-a mea, dar mama mea nu vrea fiindca verisoara mea are negi stiti vreo solutie contra negilor verisoara mea are aceasta problema de vreo doi ani, stiti ce poate face vreo crema ceva si in maxim o saptamana sa dispara va rog ajutati-ma findca verisoara mea peste o saptamana vine si daca nu se trateaza de negi nu mai poate venii, va rog cei care ati mai avut o problema cu negii de doi ani spuneti-mi va rog ce sa fac, dar NU cu laser, si problema 2:Oooof daca am gasit pana la urma crema sau...solutia cum pot sa ii spun mamei mele, adica verisoara mea sta departe si nu pot sa cumpar eu si sa eu trimit fiindca va dura, si... daca stiti leacuri babesti dar sa mearga 100%va rog ajutati-ma va rog din suflet! dau FUNDA! MS MUUULT1

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista asa ceva. Verisoara ta sa se duca la dermatolog. Este vina parintilor ei ca au ignorat aceasta probelma, dar tinandcont ca este una foarte contagioasa, mama ta are dreptate.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

NuConteazaCineSunt, stiu de acest tratament (tip CrioPharma), dar vindecarea completa dureaza mai mult de o saptamana. Eu nu am zis ca nu exista tratament, ci doar ca nu exista unul la care vindecarea completa sa fie atat de rapida.

| Anda1197 a răspuns:

PAi ai putea incerca laptele din planta aloe! funtioneaza 100%

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Fara suparare Brigaela, dar te contrazic.
Exista un leac.
Ideea este ca am avut probleme cu negii si mi-au adus parintii mei din Germania chestia asta:
Este destul de complicata. Are o chestie (cap sa-i spunem) si in capul acela trebuie un bat, apoi pui capul pe corpul spray-ului si tii apasat pe cap 15 secunde, apoi cand il scoti el va fi rece mai rau ca gheata. Atunci se pune pe negi si se tine timp de 30-40 de secunde, iar ei au sa cada (daca va folosi in fiecare seara tratamentul acesta).
Am sa il intreb pe tata cum se numeste ca am uitatlaughing.
Nu o gasesc prin casa.
In orice caz, o sa-ti trimit un mesaj privat mai detaliat (+numele la chestia aia care am uitat cum ii zice).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara rostopasca, este o planta, o fierbi bine sa iasa un ceai bine concentrat dupa care va trebui sasi tina mainile doua ore in continuu in acest ceai. L o saptamana vor disparea bineinteles repetand aceasata operatiune