| Paulla123 a întrebat:

Citologie cervico-vaginala Babes - Papanicolaou in mediu lichid Data ultimei menstruatii 28.02. 2013
-Scanare computerizata DA
-Interpretare manuala DA
-Satisfacator celule endocervicale DA
-NILM (frotiu negativ pentru leziuni intraepiteliale sau maligne) DA
-Modif. florei vaginale sugestiva pentru. vaginoza bacteriana DA
-Modif. cel react. asoc. cu Inflamatia DA
-Rep. dupa tratament DA
Cine imi poate citi si mie aceste analize? Sau cel putin sa ma ajute cu un sfat? Va multumesc anticipat :*. Dau funda si vot :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai leziuni precanceroase sau canceroase. Insa ai o infectie cu Gardnerella vaginalis care necesita tratament inceput cat mai repede si repetarea testului dupa terminarea tratamentului (neaparat).

| Azµre a răspuns:

Vezi ginecologul ai o infecție care trebuie tratată urgent!