| Victor453 a întrebat:

Consideri că animalele de companie ar trebui să doarmă în pat cu stăpânii lor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu stiu cat este de ok.Am avut pisica si caine si mai dormeau cu mine dar rar sau mai mult dimineata cand eram pe trezite sa pot fi un pic si atenta la ei ca mie nu imi place sa ma linga pe gura sau chesti de genul.
In principiu daca este un animal curat, cuminte care pastreaza totusi oa numita distanta poate ca nu e asa rau.

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sigur! Mai ales daca sunt serpi, crocodili, hamsteri sau soareci.

| Adry05 a răspuns:

Toate pisicile pe care le-am avut au dormit cu mine in pat si nu vad nicio problema atata timp cat doarme ori la picioare ori la nivelul burtii, o tin doar in casa deci mai multi microbi aduc eu in casa decat ea, aviz celor spuse mai jos

| whatevernvm a răspuns:

Categoric da. Nu văd viața cu o pisica în casa fără sa doarmă cu mine. E liniștitor și benefic

| Victor453 explică (pentru whatevernvm):

Sunt de acord cu tine

| MihaelaDart a răspuns:

Din moment ce animalutul tau de companie este ingrijit ca atare, atat nici microbii nu vor fi existente.
In Romania, am avut 3 serii de motani si toti mi-au dormit in pat fie cu mine, fie cu parintii mei.
Acum ca sunt in Germania, am un caine care sta numai in casa. Iesirile in oras/parc pe care le facem si revenirea acasa este dezinfectarea pe labute si blana, botic, ochisori cu niste servetele speciale. Are patutul ei, desi prefera sa doarma la picioare cu noi. Si de pupat, o las, astfel ii arat tandretea fata de ea si invers. Nu o pot ignora. Cu toate ca a fost invatata sa dea cate un "pupic" ca sa obtina ceea ce isi doreste ea laughing.

| Lioana a răspuns:

Nu. Animalele sunt o sursa de par si de microbi. Nu e bine sa stea nas in nas cu tine.

| CleanHeart a răspuns:

Da,ai mei cu mine dorm deci sunt de acord cu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu este normal asa ceva, eu cel putin nu pot concepe asta, un animal este purtator de microbi, par, naparleste, lasa par peste tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Unde e plăcerea daca pisica nu doarme cu tine?

| Anonima6789777 a răspuns:

Nu sunt de acord cu asta, sunt aducatori de boli.

Răspuns utilizator avertizat
| ciprianss a răspuns:

Da pentru ca se face o legatura mai buna inte stapan si animal si stapanul se va simti in siguranta