| ooolifeoolol a întrebat:

Consumul de alcol combinat cu somnul de proasta calitate poate crea probleme la ficat? Cam ce pot lua de la farmacie fara prescriptie? Tnx!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| testament92 a răspuns:

-LIVER Forte HEPATO-PROTECT 45 capsule

-ESENTIALE PENTRU FICAT!

-Cel mai complet si potent de pe piata

-Contine 5.000 mg de ARMURARIU (Silimarina) per capsula

-45 capsule

-Fabricat in Canada cf. normei de calitate GMP

-Regenereaza celula hepatica in:
-FICAT OBOSIT
-FICAT GRAS (steatoza)
-HEPATITA
-CIROZA

-Elimina toxinele si radiatiile din FICAT, SANGE si TIROIDA
Si poti sal cumperi de la farmacie fara prescriptie

| ooolifeoolol explică (pentru testament92):

De ce n-ai funda in dreptul profilului? ca ti-e vroiam sa-ti acord...

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Protecţie pentru ficat:Esenţiale Forte!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alcoolul simplu produce probleme la ficat nu mai trebuie sa il combini cu nimica. Daca esti consumator de alcool nu te ajuta nicio pastila

| ooolifeoolol explică:

Vroiam sa spun cam ce pot lua de la farmacie fara prescriptie, pentru protectia ficatului.

| ooolifeoolol explică:

Thanks!

Răspuns utilizator avertizat
| beniamin1994 a răspuns:

Alcoolul iti distruge ficatul fara nimic! ca sa te lasi de alcool poti merge la medicul de familie pentru ati prescrie ceva sau ati spune cum te poti lasa! nu ai nevoie de pastile!

| akbaa a răspuns:

Consumul de alcool combinat cu "cantitate" si cu "durata" duce cu siguranta la deces dupa varsta de 35 de ani