| cory_4767 a întrebat:

Copii care au ADHD se pot vindeca se vor putea integra in societate vor putea sa fie independenti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca sunt diagnosticati corect si la timp, daca beneficiaza de tratament, psihoterapie si suport familial, se pot integra in societate si au chiar rezultate excelente, fiindca adesea au coeficient de inteligenta inalt. Dar familia este extrem de importanta si trebuie sa ii sustina.

| danielcretu1980 a răspuns:

Cred ca e bine sa cauti pe Google o pagina medicala. Exista si un program national pentru combaterea ADHD.
Documenteaza-te pe site-urile de specialitate, acesta nu este decat un site de raspunsuri rapide, eventual link-uri.
Dupa aceea, mergi la doctor cu micul pacient. S-ar putea sa nu fie bolnav, ci doar neatent si imprastiat.
Succes.