| georgi0ana a întrebat:

Craciun Fericit TPU! am o problema. deci, astazi este Craciunul. ma pregateam sa dorm putin de miaza, si am inceput sa ma gandesc la prostii.Parca ceva rau ma impingea sa fac prostii, dar NU am facut nimic. absolut nimic dar ma simt vinovata. simt ca as fi facut ceva rau, de neiertat. dar NU am facut nimic. era sa imi pun mana pe... si sa o fac. dar NU. nimic. dar totusi am o senzatie de vinovatie. vreau sa scap de ea. ma simt foarte prost din cauza asta. au trecut ceva ore, dar degeaba. ma simt FALSA din cauza acestei intamplari. ce sa fac TPU? va rog sa ma ajutati! nu vreau sa imi stric toata vacanta! Funda + voturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mabo a răspuns:

Odata c nu ai facut nimic nu ai dc sa te simti vinovata,in schimb pentru ceea c simteai nu iti face griji,e normal, esti om! dramatizezi prea mult situatia. ceea c ti s-a intamplat sunt sigura ca s-a intamplat tuturor, inca o data E CEVA NORMAL.pentru a nu te mai simti prost nu te mai gandi si cand iti amintesti gandeste-te ca e ceva normal j nu esti vinovata de gandurile c iti trec ci doar de fapte, si tu nu ai facut nimic.stai linistita, totul e ok.Sarbatori fericite! pup

3 răspunsuri:
| Totalik a răspuns:

Atunci fa aceea chestie chiar daca nu e bine si apoi cere-ti scuze fata de Dumnezeu prin ati face rugaciunea poate te vei simpti mai bine... parerea mea si asa poate te va ierta Dumnezeu daca ii ceri iertare!

| buliinutzza a răspuns:

Poate ar trebui sa mergi la biserica...E cel mai bine sau spune o rugaciune sau chestii de genul asta

| SaveTheNature a răspuns:

Atata timp cat iti pare rau de ceea ce ai facut Dumnezeu te-a iertat.
Dumnezeu ne iarta de pacate atunci cand :
1Recunoastem ca am pacatuit.
2Ne pare rau de pacatul facut
3Ne hotaram sa nu mai pacatuim.
Oricum Dumnezeu a apreciat ca nu ai facut."prostia"
Asa ca stai linistita.Altii in perioada asta fac pacate mult mai marihappy
Sarbatori fericite!