| jo98LB a întrebat:

Cred ca am varicocel, mai debgraba sunt sigur ca am varicocel chiar daca nu am facut un control de specialitate, dar vreau sa intru la scoala de politie. Conform baremului voi fi declarat inapt. Credeti ca se poatre trece cu vederea acest lucru, mai ales ca nu am avut niciodata probleme? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Jigokunokishi a răspuns:

Dacă ai varicocel și este într-un stadiu atât de avansat încât e foarte vizibil îți recomand să te vadă un urolog. O intervenție chirurgicală pentru varicocel în principiu nu e foarte complicată și în câteva săptămâni îți revii. Am trecut și eu prin asta. Depinde când vrei să te înscrii la școala de poliție. Probabil că dacă e un criretiu menționat în evaluare nu o sătreacă cu vederea mai ales dacă sunt mai mulți înscriși pe un loc.

| danifriend11 a răspuns:

Nu face operatia, exista metoda de embolizare pprin vena