| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca sufar de claustrofobie. e cazul sa vorbesc cu un psiholog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| TiffanyღBJ a răspuns:

Da, o sa te ajute. Mai ales daca apare frecvent ( ex, in lift, in autobuz, masina etc )

| denisag0g0 a răspuns:

Eu cred ca ar trebuie sa vb cu un pshiolog si sa afli adevarul iar el o sa te poate ajuta mult

| FrumushikaTha a răspuns:

Si eu, dar nu e o boala... Daca se agraveaza, atunci ai putea consulta un medic, dar momentan nu cred ca este nevoie...depinde cum te simti

| Ilusi0nAngel a răspuns:

Claustrofob(a)=Frica de spatiile inguste, inchise.winking

| Xenya a răspuns (pentru Ilusi0nAngel):

Daca nu iti poti invinge teama singur atunci psihologul o sa te ajute!

| Xenya a răspuns (pentru Ilusi0nAngel):

Poate asta o sa te ajute! http://www.farmaciata.ro/......ii-inchise