| biancabiby99 a întrebat:

Credeti ca am ampeticita? Cand fac efort ma doare jos in dreapta, uneori imi vine greata, simt ca ma apasa ceva. Dar cand apas pe ampeticita nu prea ma doare. De vreo cateva zile ma inteapa genunchiul drept. Daca o fi sa ma operez, ce imi fac aia?laughing Cum e dupa operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| StartingANewLife a răspuns:

Să o luăm cu începutul. Se numeşte apendicită şi nu, nu ai aşa ceva. Durerea cauzată de inflamarea apendicelui este constantă, nu este generată de efort; durerea este foarte intensă iar la palpare de asemenea. Înţepăturile genunchiului n-au nicio legătură.
Baftă!

| express11 a răspuns:

Ai apendicita, mai ales daca ai greata, si te doare.nu mai sta. poti face peritonita.la doctor!

| j1NNNx a răspuns:

Poti sa te duci la doctor pentru a nu risca nimic. In timpul operatiei nu simpti nimic, dupa o sa te doara putin dar o sa iti treaca destul de repede.

| Andrey0070 a răspuns:

Ampeticita? rolling on the floor