| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca ma afecteaza cu ceva faptul ca dorm cam tot timpul pe burta? va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| dulshe a răspuns:

Nu vad de ce sa te afecteze

| Elly4all a răspuns:

Buna, de ce ar putea sa te afecteze daca tu asa esti obisnuita sa dormi pe burta.de ex. eu dorm numai pe o parte nu conteaza care si nu mi se intamplna nimictongue.asa ca stai linistitawinking
The end Ellyhappy

pupimik
| pupimik a răspuns:

Si eu dorm de obicei pe burta...si nu am nicio problema happy

| rouaroxa a răspuns:

Nuu... deloc! aveam o revista in care era un articol in care fiecare persoana era caracterizata dpdv psihologic dupa pozitia pe care o adopta in timpul somnului... daca te intereseaza o voi cauta,,,

| Irina a răspuns:

Am citit mai demult ca ti-ar afecta forma sanilor sau ceva de genul asta. dar nu cred.

| ioanaa a răspuns:

@rouaroxa : pe mine m-ar interesa, daca esti draguta sa-mi zici unde gasesc articolul.

| gabimaris a răspuns:

O sa ai probleme de adaptare la noua stare atunci cand vei ramane insarcinata, nu vei mai putea dormi pe burta muuulta vreme de la confirmarea sarcinii, in timpul sarcinii, dupa nastere, dar mai ales in perioada de alaptare! Apoi poti reveni la obiceiul tau!
Daca dormi cu perna cred ca iti este afectata coloana vertebrala in timpul somnului ea fiind in extensie ampla, in functie de marimea pernei, daca insa dormi fara perna nu vad nicio problema!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu cred ca e vreo problema in astabig grin

| stelinela a răspuns:

Cred ca nu, doar ca daca esti femeie am citit undeva ca ar putea sa iti afecteze forma sinilor, cu toate ca e comod sa dormi pe burta, dar tu alegi pina la urma.winking

| sergiu25bc a răspuns:

Buna.eu de mic stiu ca mi-a zis tatal meu ca nu e asa bine sa dorm pe burta, deoarece inima oboseste mai repede, cel mai bine este sa dorm pe spate, si astfel de vreo 20 ani eu dorm pe spate, pe burta nu dorm deloc.Acum este alegerea ta. O seara buna si scuze deranjul

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Fiecare doarme pe ce parte doreste, doar ca atunci cand vei fii gravida nu ar fi indicat sa dormi pe burta.