Întrebare recomandată | AvalohAlyn a întrebat:

Credeti in medicina alternativa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Milenii intregi s-au folosit plantele pe rol de medicamente, experimentate, pentru multe boli.
Ceaiurile, fierturile, cremele, baile sunt de mult cunoscute pentru efectul lor terapeutic si sunt FARA efecte secundare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Am vazut cu ochii mei. Eram copil si un nene avea probleme cu ficatul. A mers la medic si medicii i-au spus ca n-au ce face. I-au dat un tratament, un regim si i-au spus ca nu mai dureaza mult. Omul avea in jur de 30 de ani. S-a dus la un mos care i-a taiat de sub limba si omul a murit de batranete. Un coleg de munca avea hepatita pe baza nervoasa si tot asa. S-a dus la unul cu bioenergie si i-a trecut. M-am dus si eu ca aveam spondiloza dar nu mi-a trecut. S-a mai ameliorat, insa.

| RAY a răspuns:

Cred in orice are o baza stiintifica

Răspuns utilizator avertizat
| Purplegirl101 a răspuns:

Cred ca este ok... Pana la urma e natural dar pentru efecte mai puternice recomand medicina farmaceutica

| Sergiu_7165 a răspuns:

Cred doar in medicina alternativa. Iti las un link cu o carte din care poti sa te documentezi https://goo.gl/xqkQRY

| Ax3LdeV a răspuns (pentru Sergiu_7165):

De cate ori ma apuc sa o citesc ma apuca somnul asa de plictisitoare ee

| Sergiu_7165 a răspuns (pentru Ax3LdeV):

E buna ca somnifer pentru tine. Da e adevarat ca iti trebuie o motivatie si un scop ca sa o citesti, si bineinteles sa crezi in ce scrie autorul.

| MihaelaAnghel84 a răspuns:

DA. M-a salvat intr-un moment al vietii mele.

| Idk_Bogdan_1977 a răspuns:

Da...Bunicii nostri au folosit medicina alternativa pe vremea lor si erau mai sanatosi decat noi!

| 2k18mm a răspuns:

Fiecare crede ce vrea...