| xQz1900 a întrebat:

Creierul este un organ?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sk8terseeyoulater a răspuns:

Creierul (encefalul) este un organ nervos si face parte din Sistemul Nervos Central alaturi de maduva spinarii. Este alcatuit din creierul mare (emisferele cerebrale) creierul mic (cerebel) si trunchi cerebral. Sper ca te-am ajuat! happy

21 răspunsuri:
| Ashadow a răspuns:

Nu stii la ce categorie sa-l cauti pe Okazii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Da di şe pe okazii ci nu pe mercador?:*

| Ashadow a răspuns (pentru anonim_4396):

Bicăz Okazii este "cel mai mare site de comert online din Romania" duh :X

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Ba nuuu, mercador rulz:X

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Aseară vecinii mei au ascultat muzică, pân la 3 dimineaţa sad.

| suităr a răspuns (pentru anonim_4396):

I-ați o bormașină :-''

| Ashadow a răspuns (pentru anonim_4396):

# deschide paranteza
http://www.youtube.com/watch?v=8dFyOnjzl9w#t=13
inchide paranteza #

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Dlăguţ, you made my day... pardon, morning.

| Ashadow a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere.
Tocmai am mai convertit o Mercadorista! Mwahaha in curand Okazii va domni in toata Romania!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Ai dormit bine?smug La mine e şi soareblushing

| Ashadow a răspuns (pentru anonim_4396):

Uau,ca sa vezi, si la mine e soare O:
Si nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Păi era şi evident că n-ai dormit bine... Ce cauţi la 1 noaptea pe TPU?

| Ashadow a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt, am stat pana la 3 ca pe urma m-am plictisit.
Dar de fapt n-am dormit bine pentru ca nu dorm bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Aahhhh, şi nici eu n-am dormit bine... Apropo, azi noapte ai sughiţat? Că mă gândeam la tineblushing

| Ashadow a răspuns (pentru anonim_4396):

Simpatic.Nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Dacă ai ştii ce sperietură am tras azi noapte... crying Şi nimeni nu m-a luat în braţe, ci mi-am luat eu în braţe văcuţa mea de pluş albă cu pete negre...

| Maxim96 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur că da...

| Vi003 a răspuns:

Oho, si ce organ, in curs de atrofiere la multi! big grin

| giony54 a răspuns:

Este un organ foarte important pentru cine il are, dar nu este obligatoriu.

| VladHelp a răspuns:

Creierul este un organ intern situat in cutia craniana.