| Amelya02 a întrebat:

Cremele care contin parafina distrug tesuturile pielii? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Este foarte bine sa ceri parerea unei cosmeticiene care iti va indica o crema buna in functie de nevoile pe care le are tenul tau.

2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu cred.Un tratament foarte bun pentru maini este tratamentul cu parafina. Impachetarea cu parafina este o procedura cunoscuta, se realizeaza in cabinetul cosmetic si este recomandata tuturor.

Pentru a nu avea nevoie de prea multe sedinte de intretinere, e bine sa aplicati in fiecare dimineata si seara crema puternic hidratanta pentru maini, sa va spalati cu sapunuri lichide cu actiune blanda, sa folositi prosoape moi atunci cand va stergeti mainile si sa va protejati mainile cu manusi atanci cand spalati vasele.

| Amelya02 explică (pentru EmaS):

Multumesc.
Mai mult ma refeream la cremele pentru fata.

| EmaS a răspuns (pentru Amelya02):

Este foarte bine sa ceri parerea unei cosmeticiene care iti va indica o crema buna in functie de nevoile pe care le are tenul tau.