| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce e mai bine sa indulcim ceaiul, cu zahar sau cu indulcitor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Cu miere naturala de albine, dar putina... Eu il beau de multe ori neindulcit..., dar cu lamaie!

11 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Zaharul este nociv iar indulcitorii otrava. Mierea este indulcitorul ideal.

| monicaclaudia a răspuns:

Ei cum sa mai zis mierea are 340 kcal si zaharul 400kcal la 100de grame ))
vezi tu. Dar mi se pare cam o porcarie cind ne gindim cu ce sa indulcim caiul cafeaua cappuccino, cind pe linga ne mincam paine cu unt sau un cornet biscuiti etc. care au mii si mii de calori

| Mia_8661 a răspuns:

Cu miere de albina... cel mai bine

| hashe86 a răspuns:

Cel mai bine ar fi cu miere (si o felie de lamaie, iese nemaipomenit)
dar intre zahar si indulcitor, alege zaharul, indulcitorii sunt mai nocivi ca zaharul.

| mihalitza a răspuns:

Cu miere de albine sau, ar fi bine sa te obisnuiesti sa-l bei neindulcit-evita atit zaharul, cit si indulcitorul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu miere,, e foarte buna//

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca ceaiul trebuie baut natural, fara nimic, atunci simti aroma plantei. dar daca nu se poate, e mai bine un pic de miere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

zaharul da dependenta, dealtfel e inaintea cocainei pe lista de produse care dau dependenta, indulcitorii sunt substante chimice care de asemenea dau dependenta, cel mai bun indulcitor este mierea, naturala si are mai putine calorii.

| mikbotik a răspuns:

Indulcitor

| mikbotik a răspuns:

Indulcitor sau miere de albine

| mikbotik a răspuns:

Miere de albina