| TheLitlleKitty a întrebat:

Cu ce imi pot albi dintii pe cale naturala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SimonaSimona01 a răspuns:

Sa te speli pe dinti dupa fiecare masa pe care o ei. Sa folosesti apa de gura, ata dentara. Apoi odata pe saptamana pune sare pe periuta si spalate cu ea dupa ce te'ai spalat cu pasta de dinti.

| timeOUT a răspuns:

Du-te la medicul dentis, acum sunt "remedii naturiste" peste tot, si pentru tot, dar nu iti pot spune cu exactitate ce, dar sunt sigur ca si pasta de dinti albeste.