| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce poate fi inlocuit Mexitil in afara produselor care contin aceeasi substanta de baza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Doar cardiologul care ti-a prescris medicamentul te poate ajuta, fiindca nu exista un inlocuitor perfect si atunci trebuie sa-ti modifice schema de tratament.

| Beatrice_6624 a răspuns:

Ba exista dar nu trebuie sa iei la intimplare caci aceste medicamente de inima au si reactii adverse, banuiesc ca ai extrasistole pe linga ce ei tu poti lu si tinctura de valeriana.

| silvia_2359 a răspuns:

Sa intrebi medicul care ti-a prescris medicamentul.Asa e cel mai bine, nu lua medicamente decat la sfatul medicului.