| izzabb3lla a întrebat:

Cu ce poate trata agneea?
Doresc un raspuns sigur, va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Acneea este controlata cel mai bine prin intermediul produselor de ingrijire a pielii si prin medicatie corespunzatoare.Primul pas ar fi sa-ti cureti tenul. Spalarea fetei de 2 ori pe zi cu un sapun soft (gen dove) va mentine pielea curata si ii va micsora sensibilitatea si iritarea. Apoi, trebuie sa folosesti produse si masti, poti folosi o mare varietate de creme exfloiante si masti, care sa nu irite pielea.Trebuie folosite in mod special produse care contin granule foarte fine.Aceste produse indeparteaza celulele moarte de la suprafata si deshide porii. Dupa asta, folosesti neaparat o crema pentru tenul cu probleme. Una din cele mai populare creme antibacteriale este Benozil peroxid, care are ca efect uscarea pielii si trebuie aplicata zilnic.

4 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Sora prietenului meu are o acnee mai severa, a folosit zynerit, tot felul de creme si tratamente de la farmacie dar nimic nu a dat rezultate. de cateva luni face sedinte de peeling chimic, urmate de microabraziune, si sincer, chiar dau rezultate! sedinta consta intr-un masaj cu o crema apoi cu un laser care iti curata tenul. O sedinta costa 150 ron si ai nevoie de 4-6 sedinte la 2 saptamani in functie de gravitate. Poti da un search pe net, sunt in bucuresti foarte multe saloane care ofera si acest serviciu.

| mami a răspuns:

Nu se spune aGneea ci aCneea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu mult sex