| Orion19 a întrebat:

Cu ce se ocupa un parapsiholog?(nu psiholog simplu ci parapsiholog)
Cum te poate ajuta?
Este serioasa si adevarata aceasta meserie?
Practic, ce iti face parapsihologul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

1. Se ocupa cu parapsihologia (telepatie, precognitie, reincarnare, psihokinezie etc.). Oamenii de stiinta nu iau in serios parapsihologia.

2. Nu prea te pot ajuta. Ei se cred oameni de stiinta, studiaza fenomenele paranormale si scriu carti pentru cine crede in asa ceva.

3. Este cat se poate de adevarata. Unii o considera seriosa altii nu.

4. Tie nu-ti face nimic. Te poate studia sa vada daca poti misca obiectele cu puterea mintii sau daca poti comunica telepatic cu extraterestrii happy.

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Se ocupa cu inselatul fraierilor.

| GoldandSilver a răspuns:

Parapsihologii se ocupa cu problemele legate de fenomene paranormale cum ar fi fantomele.