| Nellaella12 a întrebat:

Cu ce tratament ați scapat rapid de covid 2024?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Eu am făcut covid la sfârșitul lunii iunie. Am luat timp de 5 zile Klacid (antibiotic 1/zi), Tusocalm (pe bază de codeina) și Prospan (picături pentru expectorație). După 10 zile s-a "întors boala" cum se zice in popor, și am mai luat 3 zile de Azitrox - un antibiotic mai puternic. Fac parte din categoria de risc 50+ și am și imunitatea scăzută.

| gabicoo a răspuns:

"Scăpat rapid" nu există la covid. Poate la cei de 20 de ani.
Spitalele sunt pline cu bolnavi de covid. In Suceava - 70 de cazuri noi internate în 3 zile. Și cum numărul celor ne internați este dublu - cifra reală sare de 200.

| ReddY25 a răspuns:

Ceaiuri și băi cu apă caldă

| Marriem a răspuns:

Cu statul deasupra unei oale cu apă fierbinte.

| Maeriem a răspuns:

Statul în pat.

| LisaJulie a răspuns:

Am avut 21 când l-am făcut! Am stat în pat, am luat ceaiuri și Norofen!

Întrebări similare