| fojafi2334 a întrebat:

Cum ai grijă de sănătatea ta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Mâncând fructe și legume, apa proaspata, și dormind bine noaptea

| wildthing a răspuns:

Imi place sa fac sport.

| 1onur a răspuns:

Mă rog la Dumnezeu și pentru mine și pentru ei toți....fiindcă știu că nicio sumă de banii nu-mi poate purta de "grijă" "noroc" decât și doar Dumnezeul meu el este singurul care nu mia făcut nimic rău! Eu i-am făcut rău lui Dumnezeu în schimbul la tot,. și el a avut răbdare cu mine să-mi dau seama că el era mereu lângă mine și erau atâta de orb că l-am dat laoparte pe Dumnezeu,.

Dacă ne punem încrederea în banii o să fim precum banii de vânzare! și de schimbat! Și vom valora cât poate însemna niște hărti și banconte de schimb valutar!

Dacă ne punem viața în fiecare zi din viața noastră în Dumnezeu în inima noastră în sufletul nostru atunci vom fi totul pentru Dumnezeu!

Niciodată sănătatea nostră! nu o va garanta banii! Niciodată! să nu cadeți in jocul ăsta că banii vă poate țineți tineri, frumoși, invincibil!" De ne egalat", faimă, validare celor lalți, 5 figurile noastre,... toate astea sănt menite săne indicucă falsa impresiei că ele ne pot garanta "fericirea" "puterea"" sănătatea""norocul"...

Doar Dumnezeul ne poate garanta sănătatea noastră și a familiei noastre, Doar Dumnezeu ne poate face oamenii să devenim! și să fim! Nu ne face mai "frumoși" nici "sănătoși" fondul de ten! Nici berea! "fără alcool".

Putem să mâncăm în cel mai scump restaurant, putem să mâncăm numai de calitate, putem să bem noi ori câtă apa curată vrem, dacă în noi zace prostia, ură, dușmănie, răutate,...
Orice am bea! Orice am mânca vă putrezi în noi!, mai rău decât data expirării! Fiindcă orice zace în noi! orice zace în sufletul unui om! în inima unui om! aia va și deveni!

Săi mulțumim cu toată inima noastră cu tot cugetul sufletului și inimi inima noastră cu Adevărat da cu Adevărat lui Dumnezeu pentru că avem ce pune pe mesele noastre în fircarea zi! când ne dorim! și avem noi cheful și mofturile figurile noastre, dacă atâta facem săi mulțumim pentru ce avem pe masă zilnic! și alți doar își imaginează ce noi avem zilnic! Nicio mâncare! nicio apă! nu va fi mai curată decât rugămintea și mulțumirea, recunostința noastră față de Dumnezeu!

Dumnezeul find tatăl nostru cereschappy Tatăl fiul și Sfântul Duh, să nu-l confundăm nici pe Isus din Nazarethappy fiul lui Dumnezeu! Să nu o confundăm nici mai Maica Domnului! Ei pentru noi sănt calea noastră Adevărul nostru chiar de uni îi neagă și încăi subestimeazăhappy vom vedea! Cât neam înșelat în privința lor( vom vedea cât i-am judecată greșim!(

| Cinic a răspuns:

Beau bere si evit proștii. Funcționează de minune!

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Am grija ce mananc: Fructe, legume, mai putine dulciuri, foarte rar fast-food, uneori un pahar de vin.
Evit glutenul cat pot, deoarece incetineste metabolismul.
Beau zilnic 2 L de apa (masor cu o carafa din cupru)
Niciodata bauturi carbogazoase, nu fumat.
Mers zilnic pe jos, dans.