| TropicalSun a întrebat:

Cum ar trebui sa arate o fata de 12 ani...ma refer la kg, inaltime si dezvoltarea formelor... o amica de-a mea, Deea, are 35 kg, si 1, 50 inaltime, e normal?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonzone a răspuns:

Eh, eu am pe una de 34 si e 1, 48 rolling on the floor si eu acum am 12 ani fara o luna si am 40 de kg si 1, 57 big grin acum depinde... unele sunt mai dezvoltate si altele nu, eu am multe specimene in clasa mea tongue (32 de copii dintre care 22 fete straight face ) si avem pe una de pe care cade tricoul si alta care are sanii de abia ii incap in suiten, so... laughing nu prea mi se pare ceva asa anormal la ea, inaltimea e ok, e doar putin slabawinking

27 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Eu am 12 ani, 1. 60 şi 58 de kg... Dar nu arăt grasă, plus că îmi place sportul, mai ales handbalulwinking

| dulcik a răspuns:

Pai la 12 ani doar 35 de kg sincer nu mi se pare normal.Tot ce are sunt numai oase.In general unei fete ii sta bine sa aiba anumite forme nici grasa dar nici slabanoaga

| LoveMusic a răspuns:

Înălţimea este ok. Însă kilogramele sunt foarte mici. Să ai 35 de kg la 12 ani nu mi-se pare normal.Eu aveam 43-45 cam aşa pe la 12 ani şi 1, 55.Totuşi, Deea este foarte slabă. Să ia şi ea nişte vitamine, nu ştiu. happy

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Buna, eu sunt a8a, vad copiii de clasele 5, 6, cu unii stau in bloc. La mine la scoala media de inaltime la 12 ani este 150m - 165m, mie mi se pare normal sa aiba vreo 155m-158m la varsta asta, cat despre kg, peste 40 am vazut happy, am auzit happy

| Pinkyyy;x a răspuns:

Ehh eu am 13 ani am 49 de kg si 1. 60
. fiindca fac sport am oasele mai grele
si cred ca e normal.
dar la Deea nu stiu ce sa spun macar 40 de kg ar fi ok
spun eutongue pentru ca eu cand am avut 12
am avut 1 55 si 45 de kggtonguedecii see laterr
bye bye; x

| Roberta00 a răspuns:

Eu am 13 ani si am 48 de kg si 1, 63 inaltime si a zis doctora ca e foarte bin deci ea la 35 chiar e:O totusi ar cam trebui sa aiba si ea vreo 40-43 ceva de genu big grin app stiu si eu pe cineva are 10 ani si are 23 de kg raised eyebrows

| Zăppă a răspuns:

Cam 44 kg si 1, 60winking

| fetita97 a răspuns:

Nu stiu eu am 12 ani jum 62 kg si 1. 73 doar sunt măşcată, dar Deea e putin cam slabuţă sa aiba 40 de kg ar fi perfecta.

| dya22100 a răspuns:

Ce nu e normal?
a ca e slaba?
ca mica nu mi se pare ca e
e normal nu toti suntem la fel sau in fine perfecti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ar trebui sa arate o fata la 13 ani?sadeu am 13 ani si 42 kg inaltime 1, 65 este normalcryingcryingcrying? adica na eu sunt de parere ca daca imi va veni menstruatia ma mai voi ingrasa si eu... sper.cryingcryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Euam 12 ani 1 63 m si 40 kg a si sunt fta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 12 ani, 58 kg si 1.58.nu sunt grasa.asa spun si cei apropiati si nu prea mananc dulciuri.eu cred ca sunt destul de bine.am o prietena care nu cred ca are nici 30 kg si are 11 ani.bine,ea are o problema de sanatate ca nu se pune mancarea pe ea de niciun fel.sunt copii diferiti nu toti au aceleasi kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E si ce si eu am 36 de kg si un metru 72

| ClaudyaValentyna a răspuns:

Asa si? E complet normala, aia care zic ca-i slaba sau altceva...sunt invidiosi dupa mine, am si eu 12 ani (fac pe 18 mai) Si am 36 kg si 1, 60 inaltime...Si cu dezvoltarea formelor stau destul de bine.

| Meeeeee a răspuns:

Pai eu am numa 1, 46 si vreo 33 kg si o sa implinesc in curand 12 de normal?

| dianadya a răspuns:

Eu am 11 ani-- 39-40kg -- 1, 55 inaltime --am avut o colega care la 11-12 ani are sanii mari-depinde de gena

| RoxiGirl a răspuns:

Pai da.eu am 9 si 7 luni si am 25 kg si 1. 34 inaltime.

| irina_8242 a răspuns:

Eu am la 21 de ani 45 de kg si parca as vrea sa ma mai ingras.Pana acum ziceam ca sunt grasa iar acum cand ma uit in oglinda nu ma mai recunosc

| Eli_Mititica_1999 a răspuns:

Pai asta e normal si da ar trebui sa fi si tu asa!
:* happy

| Eli_Mititica_1999 a răspuns:

Nu cred ca e normal si eu am 12 ani si nu am atat. Dar mai exista ca ea stai linistita...winking

| emanuela12 a răspuns:

O fata de 12 ani ar trebui sa arate la 35 de kg si sa aiba 158 asa este nirmal

| Iuliana_2913 a răspuns:

Pai nu stiu.Eu am 12 ani am 1, 48 m si aveam saptamana trecuta 44 kg.Cu o luna in urma si eu aveam tot 35 dar daca m-am ingrasat. dar sa va spun un secret nu am mancat paine si deja am ajuns, intr-o saptamana la 39, 800 kg. e o diferenta destul de mare...sa vedeti cate face painea.

| BogDaNNN_9041 a răspuns:

Eu am 12 ani fara o luna si sunt baiat am 1, 55 inalt si 43 kg. oare este bine?