| Sandel13 a întrebat:

Cum are xanaxul sau cipralexul efect la anxietate? Adica gen te duci la munca inainte aveai anxietate cand era seful langa tine, acum bum nu mai ai anxietate deloc, te simti bine cand e seful sau care-i faza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dau dependenta dar te fac un miel

| Sandel13 explică (pentru RAY):

Pai si au efecte asupra anxietatii, ce inseamna? adica daca te duci la job si dai de un sef bine nu exagerat de rau ca asa orice ai face e nasol, dar dai de un sef care nu e deloc ok, cum ajuta pastilele la anxietate? n-o sa mai simti teama asa mare cand dai de sef sau?

| RAY a răspuns (pentru Sandel13):

Eu lucrez ca pfa în domeniul reparatii și zilnic cunosc oameni noi,dar nu simt teama, frica fata de ei, simt anexitate în grup mai mare sau daca ma atinge, dar asa nu, nu am șef

| Sandel13 explică (pentru RAY):

Inteleg

| DovleacTurbat a răspuns:

Nu știu la xanax, la cipralex, ii vei simți efectul in timp 2-3 săptămâni (de la om, la om). Sunt alții care se simt rău de la el, dar nu trebuie întrerupt decât cu o schemă data de medicul specialist.
De simțit, te vei simți liber. De parcă ai fi fost legat cu niste lanțuri, iar de-o data ele cad jos.

| Sandel13 explică (pentru DovleacTurbat):

Eu am luat cipralex dar nu am simtit mare lucru.

| Sandel13 explică (pentru DovleacTurbat):

Bine ca sunt unii care simt efecte si dupa 1-2 ani, depinde de la om la om.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Sandel13):

Nu te baza pe medicamente, nu te vor vindeca niciodată. In momentul in care simți că se diminuează efectele, treci la fapte.

| Sandel13 explică (pentru DovleacTurbat):

Eu nu iau medicamente si nici nu sustin, pai evident ca nu vindeca omule, dar medicamentele iti sedeaza sistemul nervos si poti sa iti faci exercitiile ca sa scapi de tampeniile din cap, intelegi? eu am luat medicamente fara terapie dupa am facut terapie 2 ani si nu a mers si am facut tot ce mi s-a dat, acum pana mea, dupa concluzia mea se face dar nu recomand sa faca nimeni dupa capul meu sa incerce asa medicamente+ terapie ca sa iti poti face exercitiile in liniste, asa consider eu, eu dupa 2 ani am avut niste stari oribile, asa daca combinam cu pastile poate nu mai erau starile alea de 2 bani, acum pana mea.