| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea să am dintii albi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cea mai sigura varianta este cu ajutorul medicului stomatolog.
http://www.i-medic.ro/stomatologie/albirea-dintilor

| PedoBarbie a răspuns:

Spală-te pe dinţi de 2-3 ori pe zi după ce mănânci. Foloseşte pe lângă periuţă şi pastă de calitate bună şi apă de gură şi aţă dentară. Şi du-te la stomatogol.

| BTWIN a răspuns:

Spalandu-te pe dinti.Amoniacul parca ajuta si el. Mergi la dentist daca nu happy

| Lariiiiiiii a răspuns:

Hei!
Daca ai o periuta electrica o poti folosi dimineata, la amiza si seara.
Dupa ce te-ai spalat cu periuta electrica foloseste sare si bicarbonat de sodiu pe o periuta normala si te tot freci continu vreo 2-3 minute, dupa care te limpezesti cu apa normala sau cu o apa de gura si te freci cu o bucata de lamaie o sa ai niste dinti foarte albi.
Fundita?
O zi frumoasa!