| YumiSukinanda a întrebat:

Cum as putea sa ma inalt? fac peste o luna 14, am 1, 53 si 44 de kg. Cum sa cresc mai repede? sad Sunt cea mai scunda din clasa. sad ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Schimba-ti numele. Daca asa iti este conformatia organismului poti sta si in cap.Ca prea mult nu mai cresti.

| Nonameagain a răspuns:

Usor! Ai abia 14 ani, mai ai timp sa cresti. In 2 ani, am sa vad intrebari ca: vreau sa port tocuri, dar sint prea inalta, ce sa fac?

| madamme a răspuns:

Poate ca asa sunt si parintii tai... poti incerca sa joci volei si baschet.

| Chiriac_Robert_2000 a răspuns:

Ca sa te inalti incearca urmatoarele sporturi:Baschet, Inot si Volei. Astea sunt cele mai bune metode, altele cum sunt de ex pastilele nu te ajuta la nimic.Eu am facut Baschet si Inot si am 1.67 cm inaltime la 12 ani jumate.

| Cornel_Videa_1967 a răspuns:

Salut.Incearca Basket, Volei

| român1992 a răspuns:

Sportul ajuta foarte mult, Volei, Basket... dar mai stiu o metoda care garanteaza 3-4 centimetrii, un profesor de sport te-ar putea ajuta, sa stai agatat de bara iar el sa te intinda din incheieturi si glezne

| c1ud3lw a răspuns:

Inot, baschet, sanie, volei sari cu coarda regulat, poti sa iti faci un program pe care sa-l respecti.

| Rinzescu_Aurelian_1990 a răspuns:

Si eu am 13 ani, si am aproximativ 1, 49 si 37-38 de kg... nu stiu ce sa fac ca sa ma inalt...

| AlexSix a răspuns:

Poti sa încerci sa sări coarda 300 sărituri!