| xtybnub a întrebat:

Cum as putea sa ma ingras? Am 12 ani si sunt inalta. dar fac si sport. raspuns rapid. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DieBitch a răspuns:

Ai 12 ani, nu-ti mai fa chesti d-astea cu sunt slaba... ai timp sa te ingrasi. ( in principiu fructe, lacatate, branzeturi. fara diete sau ceva). Dar iti zic sincer nu fa prostia sa iei vitamine. pentru ca o vara de-a mea a luat si acum nu stie cum sa dea jos...

9 răspunsuri:
| edy79 a răspuns:

Ce-s cu interebarile aste de rahat, normal ca da.

| TraficDeMentosane a răspuns:

Nu este bine ce vrei, adica cand esti in crestere este normal sa lasi lucrurile sa decurga normal, la 12 ani, dupa cum imi amintesc si eu eram slaba, foarte oh go on. Ma tot ingirjoram si eu, dar pe la 14 ani nimic nu era la fel. Am crescut. Poti tu sa incerci acum sa te ingrasi, dar ai sa regreti mai tarziu oh go on. Esti bine cum esti, nu o sa-ti para rau mai tarziu de fizicul tau happy.
Succes!

| bizanu002 a răspuns:

Alti vor sa slabeasca si tu vrei sa te ingrasi.laughing rupeti un picior stai in pat si te fac ca o purcea scuze expresiawinking

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Buna happy
De ce sa te ingrasi cand poti sa faci abdomene pentru un abdomen frumos, sa faci flotari pentru a arata partea de la sanii mai frumoasa si genoflexiuni pentru a avea picioare mai grosute dar frumoase si fara celulita?

| WR104 a răspuns:

Mancand.

| Noteji a răspuns:

Ai grija ce-ti doresti ca sa-r putea sa se indeplineasca...si sa nu incerci vriodata sa te ingrasi...mai degraba dupa cum zicea cineva de mai su fa ceva exercitiitongue

| marus9666 a răspuns:

Fetito! nu e bine sa te ingrasi, cel mai bine este sa te dezvolti in masa musculara, nu mult, dar ascultama u la 12 ani vrei sa ai forme?laughing vrei sa ai bulane?laughing)) vrei sa intoarca baieti capu dupa tine?laughing)
Ai sa cresti si corpul tau se va dezvolata... o sa fi atunci sexy, nu acum deoarece nu este cazul.u lasa-ti corpu sa se dezvolte.nu manca in execes deoarece ai sa iti deformezi stomacul dar nici nu muri de foame.
baftabig grin

| qIrinna a răspuns:

Ai sa cresti si corpul tau se va dezvolata. Nu te gandi ca esti slaba esti foarte frumoasa asa cum esti. Daca un baiat nu te place asta nu inseamna ca esti slaba.