| Vlad_5432 a întrebat:

Cum as putea sa ma las cel mai usor de fumat? Va roog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Michy_1562 a răspuns:

Pai incearca sa le raresti maine fumezi mai putine saptamana viitoare mai putine si tot asa sau daca nu merge asa fa cum i-am facut eu tatalui meu pune lapte cum sa-ti zic eu doar unde ii chestia aia portocalie sa nu pui si acolo unde este tutun pentru ca nu va avea efect, iar cum ai pus acolo lapte nici nu o sa mai pui gura pe elelaughing.

2 răspunsuri:
| 2ochicaprui a răspuns:

Prin vointa, impune-ti asta, pare greu, dar incetul cu incetul te lasi. Am avut si eu o problema ceva in genul si nu m-am lasat dintr-o data, ci treptat, azi un pic, maine un pic mai mult, poimaine de totlaughing Totul depinde de tine. Si nu te lasa influentat de ceilalti, plus ca daca renunti la fumat este bine si pentru sanatatea ta, nu mai platesti sa te imbolnavesti. tongue

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pur și simplu nu mai fumezi, dacă ai ambiție!
Pa, pa.