| Affffaaaabhh6 a întrebat:

Cum as putea sa ma prefac bolnav sa nu merg la scoala ca am un test la care am lipsit cand a predar

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MoonWolf a răspuns:

In loc sa te gandesti,la metode de a evita testul,de ce nu iti inveti lectia de pe net.

Bine inteles potii sa ii explicii mamei tale sa te lase acasa sa iti invetii, si sa o rogi pe profesoara ta sa iti de-a testul luni, sau cand are ea ora libera.

Daca te ajuta cu ceva, potii sa imi spui numele lectiei, si iti voi incerca sa iti explic.

| leapșa a răspuns:

Iei lectia de la cineva si o inveti, ca doar n-are 50 de pagini.

| pisciutza19 a răspuns:

Prefate ca te-a intepenit spatele nu stiu gen incerci sa faci o miscare, o activitate ceva gen si ramai blocat.