| FriendsShow a întrebat:

Cum as putea sa scap de ulticarie care este instalata de 5 luni? Am luat pana acum aerius, borenar, telfast in combinatie cu doxepin, insa nu a dat niciun rezultat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din moment ce faci tratament de 5 luni şi nu ai scăpat de acea "urticarie", înseamnă că este vorba de o reacţie alergică - o alergie la ceva anume...

Ar TREBUI să mergi la un control de specialitate, la medicul alergolog, pentru nişte teste alergologice.
Apoi, vei primi şi tratamentul adecvat.

Vezi detalii despre alergiile alimentare la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/Alergiile/alergiile-alimentare_830

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/Investigatii/teste-alergologice_836

Toate cele bune.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Doxepin? Wow...
Bine ca nu ti-au dat inca metotrexat.