| Loredana123 a întrebat:

Cum as putea sa slabesc in zona picoarelor? Va multumesc anticipat pentru raspunsurii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Scari, Banda, Alergare, Role, Bicicleta etc.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cred ca doar liposuctie daca e cazul

| XfashionX a răspuns:

Buna Loredana.Eu iti recomand sa faci miscare,urci scari,te plimbi,te duci cu rolele etc. Daca nu iti convine aceasta metoda,iti propun sa faci exercitii care iti antreneaza musculatura: flotari,genoflexiuni,si greutati ca sa ti accelereze metabolismul, dar nu in exces. Fara fast-food, dulciuri sau nu mai stiu eu ce, chipsuri, etc...mai rarut, legume si fructe trebuie sa mananci, fara cartofi prajiti prea mult, si stii ca multe lume zice ca daca mananci multa paine te ingrasi.Nu e adevarat deloc, cartofii prajiti ingrasa foarte mult, sau mancaruri de astea uleioase, prajeli ma rog. Sper ca te am ajutat.O seara buna!:*

| MotanuXzX a răspuns:

Pentru a slabi in zona picioarele,incearca sa-ti faci un regim alimentar,si sa faci genoflexiuni, exercitii de stretching si poate yoga, cu conditia ca exercitiile sa fie facute la ore fixe, si dupa sa dormi putin pentru a relaxa muschi, este indicat si joggingul si plimbarile de lunga durata.