| CATALINAal a întrebat:

Cum as putea scapa de puroiul in gat? Am de 3 zile si am luat Klabax si albastru de metil, dar nu vad nicio diferenta. Ce as mai putea lua ca sa scap cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CatalinaMaria17 a răspuns:

Deci iti trebuie o cana de lapte, 1 galbenus de ou si 2-3 lingurite de zahar.Freci galbenusul cu zahar si torni lapte caldut.Este bun la gust si o sa vezi rezultatele :**

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
cel mai indicat e sa te adresezi medicului de familie si sa vada de ce nu cedeaza la acel medicament si el este cel mai in masura sa iti schimbe medicatia.
O zi frumoasa sa aihappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se administrează medicamente "după ureche"!

TREBUIE să mergi la medicul de familie pentru diagnostic, eventual pentru Trimitere la analize/investigaţii suplimentare şi apoi vei primi tratamentul adecvat!

Toate cele bune şi multă sănătate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Trebuie sa-ti ia un exudat din gat, sa-ti faca o antibiograma si apoi o sa iei pastilele/tabletele, la care este sensibila bacteria, degeaba iei tot felul de pastile, albastru de metil si alte cele, pana nu o iei pe cea care trebuie s-ar putea sa nu-ti treaca. Si inca ceva, e posibil ca ceea ce crezi tu ca e puroi in gat sa fie de la o angina si nu de la infectia amigdalelor. La angina apare un fel de foita albicioasa peste amigdale si niste punctulete albe, care se trateaza diferit. Mergi in spital la un medic ORL-ist.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat