| AnonimFaraPereche a întrebat:

Cum ați scăpat de celulită?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu am scăpat sad
Din păcate, trebuie foarte mult sport, dieta fără grăsimi. Și cafeaua consumată in exces favorizează apariția celulitei.

| RAY a răspuns (pentru Bondarel99):

Din păcate, trebuie foarte mult sport, dieta fără grăsimi
in fapt o dieta cu grasimi si proteine tin cel mai mult de foame, nu grasimile ingrasa si caloriile acumulate din alimente

| RAY a răspuns:

Foarte multe mituri pe aici, in primul rand grasimile, proteinele, carbo sunt esentiali organismului, totul e sa tinem cont de calorii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am lasat'o in sensul giratoriu.

| Sunshine123 a răspuns:

Cu un stil de viata sanatos si vreau sa spun ca ai o gramada de restrictii aici ( fara dulciuri, grasimi, carne grasa, fructe dupa ora 6, fara paste etc. ) + sport nu e musai sa te inscrii la sala poti doar sa mergi o jumatate de ora pe un traseu sau sa faci cateva ture de teren ( sa alergi) in timpul in care mananci corect si faci si ceva miscare poti sa te dai pe picioare cu creme anticelulitice sau daca asta nu functioneaza iti recomand sa mergi la un medic dermatolog pentru ca celulita e tot o problema a pielii si el sa iti recomande cele mai bune proceduri pentru a scapa de celulita. Fundita?

| RAY a răspuns (pentru Sunshine123):

Facem pariu ca indiferent de aliment poti slabi? inclusiv daca manci dulciuri, grasimi, carne grasa?

| Sunshine123 a răspuns (pentru RAY):

Ok te aprob dar depinde si de metabolismul fiecaruia. de acord? daca corpul unei anumite persoane asimileaza acele grasimi si prajeli poate sa se ingrase dar daca metabolimul lui este unul rapid arde grasimile in loc sa le depuna.

| RAY a răspuns (pentru Sunshine123):

Nu exista metabolisme rapide, incete astea sunt miturii, nu sa gasit pe un grup de persoane cu acelasi inaltime, greutate diferente de metabolism, foarte mici, maxim 5% si atunci din cauza masei musculare, organismul uman nu functioneaza asa cum scrii acolo,din ceea ce mancam o parte vine folosita ca energie si o parte se depune in functie de rata metabolica, nu grasimile ingrasa, nu inteleg de ce dai exemplul cu grasimii ca si cum ar fi rele, de parca doar ele ingrasa, repet o dieta proteine + grasimi tin cel mai mult de foame, grasimile sunt extrem de benefice organismului uman nici prajelile nu sau a fi nesanatoase

| farfuriaverdex a răspuns:

Prin sport, dieta alimentara curata (care trebuie mentinuta), foarte multe lichide, apa. Nu scapi chiar de tot dar daca este din cauze alimentare sau a ingrasarii bruste metodele de mai sus dau rezultate.