| SpoiledBrat a întrebat:

Cum credeți ca reușesc ginecologii sa se abțină in fața pacienților?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Sa se abțină să ce? Sa nu râgâie? Sa nu râdă? Sa nu plângă? De la ce sa se abțină?

| SpoiledBrat explică (pentru siriusblack98):

Ma refeream la a nu vomita, in cazul mirosului

| siriusblack98 a răspuns (pentru SpoiledBrat):

Păi de asta scrie și pe ușile medicilor ca trebuie să vii curata la consult. Vreau sa cred ca sunt rare cazurile în care o femeie se duce nespălata la consult.

| ioana748 a răspuns:

Nu se abtin pentru ca nu le vine.

| SpoiledBrat explică (pentru ioana748):

Nu le vine sa vomite?

| ioana748 a răspuns (pentru SpoiledBrat):

De obicei poarta masca.
Plus ca nu toata lumea este asa sensibila.
In timpul unui act chirurgical unde se curata o infectie ....sa vezi tu miros acolo.
Si ma rog in alte cazuri, nu dezvoltam ca nu este cazul.
Medicii nu sunt asa sensibiloși, sunt mai puternici, face parte din criteriul de selecție.
Cine ramane pana la final este puternic si nu vomita nici cand vomita un pacient pe el direct.
Nu le vine nimic...sunt focusati pe alte probleme.

| SpoiledBrat explică (pentru ioana748):

Esti doctor?

Răspuns utilizator avertizat
| SpoiledBrat explică:

Cred ca in cazul asta tu ești sexistul pentru ca eu m-am referit la a se abține sa nu vomiteze de la miros, tu automat m-ai făcut bolnav mintal, logic ca toți judecati din prima fără sa va informați macar