| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa imi creaca mai repede pieptu? Am 17 ani aproape, 1, 81 80kg fac sala de aproape 1 an dar pieptu nu creste cum as vrea, am inceput sa iau si proteine dar tot nu am un rezultat cum as dori eu sad ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

1. alimentatie deficitara. repara
2. antrenament deficitar. nu il stimulezi destul sa il faci sa creasca
3. deficit natural. asa esti tu (piept mai mic genetic).
4. suferi de mania "sunt mic" de care sufera multa lume cand creste si ai senzatia ca esti mic.

oricare ar fi, una din asta este sigur. esti tu sigur ca alimentatia ta este buna? esti sigur ca antrenamentul este destul de intens? geneticul parintilor tai (tatal, ca mama are sani) este deficitar? tatal tau are pectorali vizibili?

vezi ca pectoralul este o grupa care creste relativ greu. era o explicatie pe topculturism.ro de la Cristian Neagu pe topicul asta ceva de genul ca pectoralii au putine nervuri pe volum mare...sau ceva explicatii stiintifice de care nu imi aduc aminte cu o concluzie de care sunt sigur: in afara de abdomen, pieptul creste foarte greu.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu eşti fată deci nu trebuie să ai sâni.

| 12953648276586924586 a răspuns:

Pune-ti silicoane. E la moda! Glumesc glumescwinking