| eu_9977 a întrebat:

Cum fac sa ma relaxez la dentist? Sa nu-mi mai fie frica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alecsandraa97 a răspuns:

Pai, in primul` rand nu te uiti la dentist si nici la aparatele care le foloseste, incerca sa te gandesti la un loc frumusel si simplu relaxeazate, am avut si eu frica asta si dupa ce mi-a facut m-am simtit grozav ca am scapat de problemahappy ai sa veziwinking funda? plszzzz

4 răspunsuri:
| 80Cris a răspuns:

Mergi cu niste casti la tine si asculti muzica!

| Yugeen a răspuns:

Eu cred ca problema se rezolva daca ajungi la un medic stomatolog bun, intelegator si cel mai important, rabdator!
Daca nu are rabdare cu tine si se grabeste, poti tu sa fi cea mai calma si neinfricata persoana de pe pamant, dar nervii nervi raman, indiferent de persoana happy.

In mod normal se foloseste anestezic in caz ca ai carii si ele sunt prea aproape de nerv sau sunt prea aproape de gingie (in cazul asta deja e posibil sa ai infectie). Daca cariile sunt "usoare", atunci chiar nu te doare... e cam ca si cand ti-ai taia unghiile happy.

Asadar, cauta un stomatolog care sa fie profesionist... daca locuiesti in Bucuresti sau Arad, iti pot recomanda pe cineva happy.

P. S. Ca sa ai o igiena corespunzatoare iti recomand sa te speli pe dinti de cel putin doua ori pe zi, dimineata si seara! Astfel, eviti si gingivita happy, si alte posibile infectii.

| Byushka a răspuns:

Inchizi ochii si te gandesty la candva drag big grin

| poiuiyhvb a răspuns:

Stai calm/a nu te doare!
asa era am si eu, dar acum ma duc de placere >:d