| AvalohAlyn a întrebat:

Cum fac sa slăbesc sănătos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| popapopica a răspuns:

Mananci mai putin si faci multa miscare afara, in aer liber.

| shyde a răspuns:

Sport. Miscare, activitate fizica.

Dieta, care nu inseamna o aiureala de pe net, inseamna da eviti carnea rosie, sa te axezi pe fructe, legume si peste. Astea sunt sfinte si nu doar ca te ajuta cu slabitul, dar iti mentin sanatatea pe toate planurile.

Nu trebuie sa mananci "mai putin", nici macar nu am definit cat mananci tu acum, ca sa stim ce inseamna mai putin si cat de putin e cu adevarat destul, ca sa putem califica asta drept sanatos. Daca mananci moderat, oprindu-te cam cu 10 minute inainte sa apara sensatia de plin, care vine putin intarziata, e perfect ok.

Restul e cu activitatea fizica si cam atat.

| shyde a răspuns (pentru shyde):

Inseamna sa*