| enigmatica a întrebat:

Cum faci pe cineva sa se lase de cafea, dar fara sa isi dea seama? Ma gandeam ca ar trebui sa ma manance mai mult anumite mancaruri care sa il faca sa se lase de cafea. Am nevoie de sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DanielaMiky a răspuns:

Depinde de motivul pentru care bea cafea unii oameni beau pentru ca le place gustul, altii pentru ca se simt foarte obositi si au nevoie iar altii beau dimineata pentru ca ii ajuta sa se trezeasca. Poate inlocui cafea cu ceai sau cu cafea naturala gen cea de la Gano Excel. Ceaiul verde, ceaiul negru de ex sunt bune in locul cafelei insa nu trebuie exagerat. Ceaiul negru poate produce tahicardie.

| oana2508 a răspuns:

Fara sa isi dea seama nu stiu aca ai cum insa il poti incuraja sa consume altceva pentru a-i da energie: sucuri narurale facute in casa pe stomacul gol, ceai negru, ciocolata, chiar si sportul de revigorare dimineata