pupimik
| pupimik a întrebat:

Cum faci sa treaca repede durerea ingrozitoare de picioare... dupa o noapte intreaga de dansat pe tocuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Lioton Gel! Sau baie la picioare, intr-un lighean, sau cadita speciala ( exista asa ceva la Avon ), in care dizolvi in apa calduta, un gel racoritor special pentru picioare. Poti, de asemenea folosi un spray racoritor, dupa ce te-ai spalat... Daca nu ai asa ceva..., te asezi in pat si iti ridici picioarele pe una sau mai multe perne... senzatia de durere va disparea in cateva minute...

8 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Stya vreo 20 de minute cu picioarele in sus si rezemate de perte iti mai trece dar cel mai bine daca ai prin casa vreo lotine de picioare ar fi ideal

| remus a răspuns:

cauta te rog sa tii picioarele in apa rece si pe urma cit mai sus ma refer fata de pozitia capului, un sfat; sa nu te bata norocul ca ziua sa te stringa pantofi iar noaptea sa te doara maselele...

| remus a răspuns:

sa te fereasca Dumnezeu, noaptea sa te doara maselele si ziua sa te stringa pantofii!

| zuzuliana a răspuns:

Un masaj... ajuta si ala... uite imi place multe de u cum gandesti.si asa avea nevoie de niste sfaturi daca vrei da add la id : ioana_pop11

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Masajul la tălpi ajută, vrei?

| alexandru04 a răspuns:

Putina apa calduta si dupa aceea un masaj. o sa fie excelent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cel mai bun este un masaj, cu creme, masează tălpile degetele și călcîiele, presiunea mare este pe tălpi, și de la statul pe tocuri, picioarele se umflă, din cînd în cînd scoate ți picioarele din pantofi.Multă sănătate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei să ți fac un masaj la picioare?