| StatescuColegul a întrebat:

Cum îmi dau seama ca am o masea rea de tot? Am putina negreala în masea în mijlocul ei.Nu ma doare doar când mananc pepene și atat.Este ajunsa la nerv sau o mai pot salva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| florin926481f a răspuns:

Dacă mai aștepți clar o să se înrăutățească situația, trebuie să mergi la stomatolog cat mai curând și o să îți zică el cat de adâncă este caria.

| StatescuColegul explică (pentru florin926481f):

Dacă era grav eram de mult la dentist sau cu dureri?

| florin926481f a răspuns (pentru StatescuColegul):

E simplu, dacă te duci acum o să dai mai puțini bani și scapi mai ușor iar dacă nu te duci acum caria oricum o să își vadă de treaba ei și va săpa în dinte, ceea ce înseamnă ca tot o să te duci la stomatolog din cauza durerii și o să coste mai mult evident, plus durerea de suportat care e mai mare.