| Lovely_9250 a întrebat:

Cum imi intaresc dinti? nu ma duc la dentistbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Dati cu sare pe ei stai putin si dupa aceea clateste-te cu apa calda

6 răspunsuri:
| membrugirl2010 a răspuns:

Calciu
?

| mgtow a răspuns:

Bea lapte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"nu ma duc la dentist" Si atunci de ce mai intrebi?

| RS4 a răspuns:

Intarire in sensul ca se misca sau in sensul ca sunt moi (se cariaza repede)? iti place branza de vaca, laptele, ouale? te speli zilnic de minim 3 ori, dupa mesele principale? folosesti ata dentara? faci un detartraj periodic?
ia vezi, pe unde ai gresit! Bafta!

| NickiMinaj a răspuns:

Alimentatie echilibrata, consuma zilnic un produs lactat si nu neglija nici consumul de proteine. Eventual ai putea sa faci niste analize, e posibil sa fie anemie daca ai dintii fragili.

| cristi202 a răspuns:

Cea mai buna pasta de dinti din lume: "Glister", de la Amway. E de productie americana. Eu pina acum am tot avut probleme cu dintii, plus ca erau f sensibili, insa acum toate s-au rezolvat. Dar, pentru ca sistemul de vinzare e MLM, nu o gasesti in mod obisnuit in comert, ci doar "pe recomandare", doar daca ai pe cineva care colaboreaza cu Amway. Eu te pot ajuta in acest sens. Chestia faina la ei e ca ofera garantie pe satisfactie - daca nu esti multumit de produs, poti sa il returnezi si primesti banii inapoi.