| AnonimMareMareMare a întrebat:

Cum imi pot da seama daca am dureri in piept sau in spate? Efectiv, nu-mi dau seama de unde vin. Pare ca din piept, dar si din spate. Daca stau in fund cu picioarele incrucisate si incerc sa imi ridic corpul cu mainile, simt ca ma doare in piept, insa daca tin umerii mai pe spate, parca trece durerea. Chiar nu inteleg de unde vine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil vine de la plamani sau muschii /nervii din zona pieptului. Totodata, durerile pot proveni si de la o problema de coloana.
Doar o investigatie medicala poate stabili cauza durerilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la coloana radiază durerea în piept asa mi se întâmplă și mie