| Serban Anita a întrebat:

Cum imi pot da seama daca iubitul meu consuma droguri? Va rog, e iomportant!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiA a răspuns:

@ d51208 Niciun " drogat" ( apelativu` pe care tu l-ai folosit ) nu o sa iti zica, da am inceput cu cocaina direct.
Toti au inceput cu marijuana. intr-adevar, poate ar trebui legalizata ca si prostitutia de altfel dar toate trebuiesc consumate intr-o anumita masura. Nu cred ca e bine sa le fumezi ca pe tigari. In timp, o sa ajungi sa vrei ceva mai puternic si o sa-ti dai seama k iti strici viata aiurea. Stiu bine de tot problema drogurilor deci nu are rost sa ma contrazici tongue

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Iti dai seama dupa comportamentul lui. daca este mai nervos sau are asa un fel de molesala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consumatorul de droguri are fata palida, ochii inchisi pe jumatate si rosii, e ravasit, cearcane adanci si o expresie visatoare, pierduta. E rupt de realitate iar impactul cu lumea reala e un motiv de frustrare.
O noua doza,... un alt vis, un alt pseudozbor, urmate firesc de agonia depresiei.

| MihaiA a răspuns:

Pupile mari, ochi rosii, buze si gura uscata, stari de nervozitate.
Iti dau mai multe detalii daca ne spui de ce droguri il suspectezi k e consumator.

| N538961518 a răspuns:

Pai stai sa ma uit in oglinda laughing...deci nu stiu de altele dar o sa-ti spun in cazul celor mai folosite iarba si ciocolata. Unele sunt valabile chiar si a 2 zi sau dupa ce a trecut efectul.
1. ochii mici si rosii
2.bei multa apa
3. pofta de dulce
4.Nu te poti concentra
5.Somnolenta
6. Mici izbucniri violente
7.Chef de Sex fff scazut
8.Paranoic
9.Mananci foarte mult... iar dupa trecerea efectului mananci ff putin
10. Urasti lumina
Itsy Bitsy by Night Rullz when you are stoned big grin
Nu stiu daca e valabil dar ce ti-am scris mai sus...stiu ca mi se intampla mie laughing

| claudiu89 a răspuns:

Daca va iubiti si aveti incredere unul in celalalt...intreaba-l daca consuma sau nudroguri. daca zice nu, cere-i sa-ti dovedeasca ca nu consuma droguri ca asa ti-ai dori tu, ar fi bine sa faca asta pentru tine.(Sunt oameni care stau prost cu psihicul, aia nu inseamna ca consuma drogurihappy

| MihaiA a răspuns:

@ d51208 tu precis esti unul din aia care consuma marijuana si se lauda incolo si incoace ca vai ce tare sunt eu.
Sper sa ma insel. Drogurile nu o sa-ti aduca nimic bun in viata, si daca ajungi la avansati o sa-mi dai dreptate. Probabil si eu as incerca, dar n-as face un obicei din asta, ca si cu tigarile, am fumat ocazional si la nervi, dar sunt impotriva lor. Cum as fi putut sa-mi dau cu parerea despre tigari daca nu as fi incercat niciodata?winking

| N538961518 a răspuns:

Mihai A... da sunt ''unul din aia'' drogati le zici tu nu? da sunt PRO Marijuana, Hasis si consider ca ar trebui sa fie legalizate, spre deosebire de altii eu am curaj sa ma afisez asa cum sunt...Si numai iti da tu cu parerea despre mine.Si cel mai trist e ca lumea le priveste ca pe ceva rau...marijuana=mori, dezastru, saracie...Lumea nu e informata, este dezinformata de tv si articole mincinoase.PSbig grinaca marijuana e pasul spre heroina, alcoolul e pasul spre spirtul filtrat prin paine? Ma scuzati am fost off aici... dar m-am saturat sa tot vad oameni care nu au nici o idee despre cv si sa-si dea cu parerea.Anita sper ca ti-a folosit raspunsul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are ochii rosii, vrea mult dulce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are ochii roshii, bea multa apa, vrea dulce, mici, izbucniri violente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l sa consume daca ii place. nu vad nimic rau daca ramane numa la iarba.