| PauliucIuli a întrebat:

Cum imi pot indrepta cocoasa
Exerciti
Sfaturi
etc Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Dormi pe burta.

Eu probabil as avea o ditamai cocoasa daca nu as dormi pe burta, dar asta ma salveaza. Flotarile mai ajuta. Dar orice ai incerca, nu o sa reusesti, pentru ca pur si simplu nu poti sta drept, asa se simte bine organismul!

Incearca sa faci sport mai des, sa te plimbi mai mult si sa stai mai putin, si atunci cand stai sau te odihnesti intinde-te pe burta.

| Scarbo a răspuns:

Incearca exercitii la spalier.

| fpr139 a răspuns:

Dacă ai avea posibilitatea, ai putea intra la o sală de forţă, şi face exerciţii pentru spate.
Vei fi nevoit să porţi un tip de corset, în cazul în care vei avea şi probleme cu spatele. Dar de exemplu, aveam aceeaşi problemă.
Ceva timp în urmă, am decis să încerc şi ultima posibilitate, pentru a nu fi nevoit să recurg la tratamente medicale.
O lună după ce am început, îmi venea sincer greu să mai stau, ca înainte, şi pot spune că a avut rezultate, mai mult decât acceptabile. Nu ar fi recomandat să faci exerciţii acasă, deoarece ar putea aduce la o malformaţie mai gravă, în cazul în care nu ai respecta procedura exactă a exerciţiilor respective.
Aşa în schimb, ai putea încerca a face odată pe săptămână chiar, exerciţii pe spate, şi toate necesarele. şi presupun, în scurt timp ar urma să te îndrepţi. Eu îţi urez succes happy