| adfcg a întrebat:

Cum iti poti invinge frica de inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Claw a răspuns:

Infruntand-o! numai daca infrunti un lucru poti trece peste el.
Demonstreaza si demonstreaza-ti ca esti o persoana puternica.
Succes!winking

7 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Cu ajutorul unui psiholog, facand terapie o vreme.De una singura mai greu ai sa reusesti.Depind insa si ce varsta ai, la unele persoane in timp dispare de la sine, iar la altele se accentueaza.

| Didw a răspuns:

Buna kiss
Si eu am frica de inaltime! Si inca foarte rau. nu pot sta la un etaj mai sus de 5 si sa ies pe balcon. Este nasol sa ai frica de inaltime. Nu cred ca ti'o poti invinge. Doar daca ai curajul sa stai undeva sus si sa privesti in jos (dar eu nu am curajul, deoarece poti ametii). Mult succes!

| foxi a răspuns:

Daca e reala.nu o vei infrange! obisnuestete cu ea!

| PeAcE a răspuns:

Eu cred ca orice frica o poti invinge daca o infrunti. Asa ca urca-te undeva sus, nici chiar exagerat de sus. Cum ar fi pe o scara. In prima zi o trapta, 2. A doua zi mai urca una si tot asa. La un moment dat vei ajunge mai sus.

Succes!

| ctnbaiat a răspuns:

Nu poti invinge frica de inaltime, si eu am frica de inaltime dar nu am ce face.

| goodkat a răspuns:

Mergi la inaltime pana te obisnuiesti cu ea big grin

| Alin_Simion_Tamas_1977 a răspuns:

Stie cineva cum sa ti invingi frica de inaltime?