| ChrisNOW a întrebat:

Cum ma pot rade cu BIC-ul in zona intima big grin? Pana acum m-am ras cu aparat gilette mach 3(scuze de reclama) si nu ma taiam deloc, insa acum nu stiu imi e cam teama cu bic-ul! sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Cu grija...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a evita să te tai cu big-ul şi pentru a evita iritaţiile din zona pelviană încearcă să nu te razi în răsfir. loser Mergi cu big-ul de la rădăcina firului în jos nu de la vârful firului în sus. thumbs up

Pace. peace sign

| AlexandraCris a răspuns:

Poţi pune puţin gel de duş. (sau de barberit laughing)) ) Şi uşor şi cu grijă... Apoi poţi da cu pudră de talc sau cu cremă de după depilare să nu te iriţi. Şi dacă te iriţi nu mai folosi bic-ul...
Succes!