| Iasmieudu4 a întrebat:

Cum ne dam seama ca viermisorii (parazitii intestinali) se elimina din corp (la copii)? Daca îi vad in treaba mare, se elimina? Va rog raspundeti cat mai repede (+ cateva sfaturi pentru a scapa de ei)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trebuie luat medicamentul recomandat de medic atât timp cât este recomandat, căci dacă îi vezi că se elimină, până se elimină toți, ei tot fac ouă din care ies noi. Dai medicamentul cât trebuie, ei se elimină toți și nu mai are cine face ouă, doar așa se poate scăpa de ei.

| mihaigrecu345 a răspuns:

Cel mai bine intreaba doctorul, fata mea vitrega a scapat cu pastile din samburi de dovleac, asta ne-a recomandat doctorul. Pur si simplu nu a mai aparut in scaun, dar ouale nu le poti urmarii cu ochiul liber si daca nu respecti tratamentul este posibil sa reapara.