| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot elimina puroiul dintr-un furunc, fara sa il storc? Se stie ca e dureros. Am auzit ca ar merge cu frunze de muscata sau foi de varza. Adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anaeli a răspuns:

Pui frunze de patlagina spalate bine si zdrobite. Le lasi noaptea sa actioneze, iar peste zi le iei. Ziua dezinfectezi cu Rivanol. Repeti operatiunea in fiecare seara, pana nu mai iese puroi.

3 răspunsuri:
| Brunetica a răspuns:

Buna! puroilu se elimina doar prin punctie la spital din cate stiu eu sau il lasi sa iasa el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia de la farmacie oximed spray

| punkboy1w a răspuns:

Ce sa zic mi-a cam curs puroi...dar ma cam doare si picoru e umflat ce sa fac?