| vampiruP a întrebat:

Cum pot face sa am pielea palida? Adica sa fiu palid la fata si sa am mana alba(palida).Am un coleg care face asa ceva si scapa mereu de la ore.Cum pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndyCriss a răspuns:

Iei o bucata de creta cam de un cm, o pisezi pana devine praf si apoi o tragi pe nas, in aproximativ 5 minute vei incepe sa resimti febra si frisoane, efectul se duce in maxim 30 de minute.
La mine in clasa se intrebau profesorii unde este creta.laughing

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Pune mana pe carte si invata, cu tertipuri de genul asta nu ajungi departe. Si daca ajungi acasa mai devreme ce faci, speli vase?

| HelloKittyscoala123 a răspuns (pentru Abh):

Buna! Ai mare dreptate. Chiar si daca ajungi acasa, te pune mama la alte treburi. happy

| danielaxyz a răspuns:

Fond de ten, pudra, foarte deschise

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing tare asta rolling on the floor

| pisicutzamik a răspuns:

Iti dau un sfat mananca cretalaughingsau praf de creta si sa vezi ce temperatura si ce palid o sa fiilaughing asa facea un coleg de-al meu sa nu exagerezi cu creta e de ajuns o bucatica micawinking

| Licurici07 a răspuns:

Cel mai bine folosesti un fond de ten, pudra sau un corector cu o nuanta mai deschisa decat tenul tau, iar in jurul ochilor folosesti un fard violet, cu siguranta te va lasa sa pleci acasa! Dar nu incerca asta prea des!

| Estera1 a răspuns:

Am cateva exemple dar o sa zici ca par nebunalaughing
1.Inveti carte
2.Stai cu capul in jos inainte sa pleci la scoala
3.mult fond de ten si multa pudra
4.Mananci hartia
5.Iti bagi degetele in gat
Cateva exemple mai anormale!

| andreea133 a răspuns:

Daca vrei sa scapi de ore, poti sa faci febra: zdrobesti o creta, o pui cu putina apa ( chiar daca are un gust nu prea placul) si bei apa, sau poti inghiti praful zdrobit, dar e cam greu.La mine nu a mers pentru ca nu aveam multa creta, insa unui coleg de-al meu chiar a reusit happy Sperca te-am ajutat :*